Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5

Ostatnie wyniki

 • PNM - Seniorzy

  Krakus - WANDA 6:1

 • PNM - Seniorzy

  Zwierzyniecki -WANDA 5:1

 • PNM - Seniorzy

  WANDA - Dragon 1:1

 • PNK - Seniorki

  WANDA - GKS 1:3

 • PNM = Seniorzy

  WANDA - Podgórze 2:2

 • PNM - Seniorzy

  Górzanka - WANDA 4:2

 • PNK - Seniorki

  WANDA - GOL 0:0

 • PNM - Oldboye

  WANDA - Armatura 4:1

 • PNM - Seniorzy

  WANDA - Wawel 2:3

Siatkarze wycofni z rozgrywek II ligi

Przegrany 0:3 sobotni mecz z Błękitnymi Ropczyce był ostatnim spotkaniem krakowskiej Wandy w rozgrywkach II ligi mężczyzn. Zespół, który jeszcze nie tak dawno walczył na zapleczu ekstraklasy, został wycofany z rozgrywek i będzie relegowany klasę niżej.

Wanda Kraków przystępowała do rozgrywek II ligi jako spadkowicz z wyższej klasy rozgrywkowej. Od początku borykała się z wieloma kłopotami, w tym również finansowymi, bowiem po spadku z I ligi wielu sponsorów wycofało się z finansowania drużyny. Trener Grzegorz Silczuk od dłuższego czasu nie ukrywał, że jeśli do końca roku nie znajdzie nowych sponsorów, to Wandę może czekać wycofanie z rozgrywek.

Krakowianie w I rundzie fazy zasadniczej wygrali trzy mecze, przegrali pięć i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli grupy 4, mając na koncie 8 punktów. Jak się okazuje sobotni mecz z Błękitnymi Ropczyce, przegrany przez Wandę 0:3, był ostatnim dla krakowian w tym sezonie. Klub poinformował dziś PZPS o wycofaniu drużyny z rozgrywek II ligi. - W krótkim okresie awansowaliśmy z IV do II ligi, potem w ciągu dwóch lat udało nam się awansować również do I ligi. Wydawało nam się, że wówczas już mamy taki produkt marketingowy, który przyciągnie inwestorów. Faktycznie byli sponsorzy, ale nie było ich tylu, żeby się udało zbudować zespół na utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej. Walczyliśmy w poprzednim sezonie, by wytrwać do końca - mówi dyrektor klubu i trener Grzegorz Silczuk. - Postanowiliśmy zacząć więc znów od II ligi, okazało się jednak, że sponsorzy są bardzo niecierpliwi i chcieliby, byśmy grali najlepiej w PlusLidze. Cień szansy był jeszcze przed sezonem, ale przegraliśmy losowanie i w I lidze znalazł się inny zespół - dodaje.

- Po dobrym początku wydawało nam się, że jeszcze jest szansa na znalezienie finansowania drużyny, niestety, nie udało się. Ja jako dyrektor klubu nie mogę pozwolić, by sekcja finansowa dalej generowała długi - twierdzi Silczuk. - Troszkę się zawiodłem tez na postawie zawodników, może gdyby lepiej grali, to i sytuacja byłaby inna. Wyniki sportowe przelały już czarę goryczy. Na dzień dzisiejszy więcsiatkówki nie będzie w Wandzie Kraków.

Decyzja ta oznacza, że zaplanowany na kolejną sobotę mecz z SMS PZPS Spała, ani żadne kolejny z udziałem Wandy już się nie odbędzie. Zgodnie z Przepisami Sportowo-Organizacyjnymi PZPS Wydział Rozgrywek powinien na najbliższym swoim posiedzeniu anulować wszystkie punkty zdobyte przez Wandę w I rundzie i zachować punkty zdobyte przez ligowych rywali w meczach z krakowianami. Wanda automatycznie zajmie ostatnie miejsce w lidze i zostanie relegowana do rozgrywek wojewódzkich. Zawodnicy Wandy mają czas do końca roku na ewentualną zmianę barw klubowych.

 

Powrót

 

Sponsorzy główni

wist_main tauron_dystrybucja_main
arsmedica_main
artresan_main
 

Galeria

Patronat medyczny

Przychodnia Sportowa, Lekarz Sportowy
zis ars_medica sport_transfer artresan kraksport mpwik polska_siatkowka tauron_dystrybucja wist